Jeśli chcesz sprawdzić ilość swoich punktów karnych za wykroczenia drogowe, możesz zrobić to na komisariacie lub drogą elektroniczną online. Wiele osób wybiera ten drugi sposób, ponieważ uzyskują informację szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu.

Usługa CEPiK2.0 – wystarczy dostęp do Internetu i kilka kroków (kliknięć), za pomocą których uzyskasz interesujące Cię dane. Priorytetowo musisz założyć unikalny, przypisany tylko do Ciebie profil zaufany, ważny przez 3. Lata (oczywiście można przedłużać jego ważność). Będzie on służył Ci także do sprawdzania innych dokumentów drogą elektroniczną, także kilka chwil poświęconych na jego utworzenie, jest mocno opłacalne.

Dzięki profilowi eGo potwierdzisz swoją tożsamość, wypełniając dokumenty przez Internet, bez opuszczania swojego domu. Twoje Dane będą odpowiednio zabezpieczone i nikt nie będzie mógł ich sfałszować, chcąc się pod Ciebie podszyć. Możesz go założyć za pomocą konta bankowego lub certyfikatu kwalifikowanego. Wystarczy podać imię, nazwisko oraz PESEL, aby bez problemu utworzyć swoje konto potwierdzające tożsamość. Procedura założenia profilu za pomocą tych dwóch sposobów została szczegółowo opisana na stronie obywatle.gov.pl

Jeśli już masz swój profil zaufany, sprawdzenie punktów karnych nie zajmie Ci dużo czasu. Na podanej wyżej stronie kliknij w baner „sprawdź swoje punkty karne”, po czym nastąpi przekierowanie na stronę profilu, w celu sprawdzenia danych osobowych. Po zweryfikowaniu tożsamości ilość punktów karnych pojawi się natychmiastowo. Możesz zrobić wydruk PDF, aczkolwiek musisz pamiętać, że nie jest dokument urzędowy. Jeśli potrzebujesz mieć druk, mający moc prawną, wizyta w komisariacie jest nieunikniona.

Baza danych jest aktualizowana raz dziennie, dlatego warto sprawdzić ilość punktów dwa razy w określonym odstępie czasu. Jeśli będziesz mieć wątpliwości co do usługi, możesz zadzwonić pod wskazany na stronie numer kontaktowy.

Także wszystko załatwisz od ręki – sprawnie, szybko i bezpłatnie.