Audi A4 B8 miało swój debiut na targach motoryzacyjnych w Paryżu 2007 r. Autko to charakteryzuje się prostym, ale eleganckim designem, mocno przyciągającym oko.

Pod względem technologicznym plasuje się bardzo wysoko, zachwycając innowacyjnymi rozwiązaniami, ułatwiającymi prowadzenie samochodu i polepszającymi komfort użytkowania.

Jego budowa opiera się na modułowej płycie podłogowej, używanej do aut z wzdłużnie montowanymi silnikami. A4 B8 może poszczycić się piątą generacją napędu 4×4 oraz aluminiowym zawieszeniem wielowahaczowym, co zapewnia idealnie płynną jazdę. Na uwagę zasługuje też możliwość wyboru jednego z czterech trybów jazdy oraz aktywny układ kierowniczy. Nie mogło też zabraknąć hamulców tarczowych na tylnych i przednich osiach. Praca podwozia oraz bezpieczeństwo jazdy są wspomagane przez układy elektroniczne.

Tak samo innowacyjne jest wnętrze auta – jakość materiałów wykończeniowych i ich spasowanie stoi na najwyższym poziomie. Deska rozdzielcza i boki drzwi mają wstawki aluminiowe lub drewniane, zależnie od gustu kierowcy. Ładnie prezentuje się także centralnie ulokowany ekran, który służy do nawigacji lub do sterowania różnymi urządzeniami, np. radiem.

Jeśli chodzi o dostępną przestrzeń, jest jej dużo – zarówno z przodu, na nogi, jak i u góry. Małym minusem jest mniej miejsca na tylnej kanapie.